Celulitída

Editor: | 4. marca 2020

Keď si stlačíte na zadku, stehnách či bokoch kožu, vidíte ju hrboľatú a má jamky? Pravdepodobne ide o prvý stupeň celulitídy. V tejto chvíli je ešte čas pravidelnúou starostlivosťou o pokožku sa tohto problému zbaviť.

Celulitída
Obrázok: Celulitída

Hľadáte riešenie celulitídy?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis celulitídy a príčiny vzniku

Celulitída (pomarančová koža) čiže lipohypertrofia je ochorenie s progresívnymi degeneratívnymi zmenami podkožného tukového väziva.

Vedie k poruche elastických a kolagénových vlákien a k strate pružnosti a kvality kože. Dochádza k ukladaniu tuku do podkožia, obmedzuje sa mikrocirkulácia okysličenej krvi. Nasledujú degeneratívne zmeny spojivového tkaniva, fibrotické zmeny, na koži vzniká vzhľad pomarančovej kôry.

Spočiatku ide skôr o estetický problém. Ale môže postupne viesť k závažným zdravotným problémom ako sú kŕčové žily, vredy predkolenia a cievna a lymfatická nepriechodnosť dolných končatín.

Na zmenách sa podieľajú genetické dispozície hlavne u žien s horším žilovým a lymfatickým obehom. K celulitíde majú väčší sklon ženy, ktoré trpia na zápchu, majú poruchy funkcie pečene a obličiek, poruchy krvného a lymfatického obehu.

Bola preukázaná súvislosť medzi výskytom žilových varixov a celulitídou.

Na ochorení u žien sa okrem zlých stravovacích návykov a nedostatku pohybu podieľajú hormonálne zmeny, ale aj fajčenie!

Liečba celulitídy – zbavte sa ťažkostí

Existuje mnoho prístrojov a metód ako rádiofrekvencia, karboxyterapia, lymfatická masáž či kavitácia, ktoré bojujú s celulitídou.

Väčšina z nich funguje na podobnom princípe – podporí krvný obeh v mieste celulitídy a urýchli látkovú výmenu.

Možno využiť aj rôzne krémy a gély, ktoré sľubujú odbúravanie podkožného tuku v problematických partiách.

Pomáha dodržiavanie zdravého jedálnička a spaľovanie tukov možno zabezpečiť aj cvikmi ako sú drepy, výpady, zanožovanie a podobne.

3D pulzná terapia Biomag významne prispieva k riešeniu celulitídy. Jej cieľom je zlepšiť mikrocirkuláciu v exponovanom podkožnom väzive, zlepšiť transportnú kapacitu lymfatického systému a pomôcť nastoliť fyziologické pomery v podkoží.

Výsledkom je spevnenie a skvalitnenie stavu kože – tento efekt využívame nielen proti celulitíde, ale aj proti vráskam.

Pitný režim je možné ideálne doplniť magnetizovanou vodou a prípadne využiť aj aplikácie na oblasť pečene na podporu detoxikácie celého organismu.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Lymfatický systém – systém slúžiaci na odvádzanie lymfy z tkanív, zahŕňa lymfatické cievy a uzliny.
 • Spojivové tkanivo – tvorené bunkami a medzibunkovou hmotou, poskytuje oporu mäkkým častiam tela.
 • Fibrocyty – typy buniek, ktoré sú najčastejšie zastúpené v spojivových tkanivách.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade celulitídy?

 • Zlepšením mikrocirkulácie okysličenej krvi okysličuje exponovanou oblasť.
 • Detoxikačným efektom pomáha odvádzať z kože a podkožia metabolity.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) na problémy s celulitídou sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia z roku 2016 uskutočnená Maurizio Ceccarelli a jeho tímom v rímskom Aephymed (Medzinárodné centrum pre štúdium a výskum v estetickej a fyziologickej medicíne) potvrdzuje, že použitie 3D pulznej terapie BIOMAG na liečbu porúch mikrocirkulácie v podkožnom najmä tukovom väzive možno považovať za nový a účinný liečebný prostriedok. Viac o klinickej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Asi v polovici apríla 2007 som začala s liečbou celulitídy. Prvé efekty sa dostavili už po 4-6 zákrokoch, pokožka je hladšia a prehĺbenie oveľa plytšie, z čoho mám veľkú radosť, pretože vizuálny efekt je už viditeľný.

Agata K., Dąbrovy Górniczej

Pravidelne používaný program Regenerácia a Celulitída. Som veľmi spokojná.

Karin Císařová, Karlovy Vary

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.