Celulitída

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu celulitída: Program celulitída sa využíva na nápravu poruchy elastických a kolagénových vlákien a straty pružnosti a kvality kože. Pri celulitíde dochádza k ukladaniu tuku do podkožia, obmedzuje sa mikrocirkulácia okysličenej krvi. Dochádza k degeneratívnym zmenám spojivového tkaniva, fibrotickým zmenám, na koži vzniká vzhľad pomarančovej kôry. Porucha mikrocirkulácie vedie k ďalšiemu ukladaniu metabolitov a postupnému poškodzovaniu lymfatického obehu. K celulitíde majú väčší sklon ženy, ktoré trpia na zápchu, majú poruchy pečeňových a obličkových funkcií, poruchy krvného a lymfatického obehu. Bola preukázaná súvislosť medzi výskytom žilových varixov a celulitídou. Liečba varixov by mala predchádzať liečbe celulitídy. Na ochoreniach žien sa okrem zlých stravovacích návykov a nedostatku pohybu podieľajú hormonálne zmeny, ale aj fajčenie.

Využitie magnetoterapie na celulitídu

Pri celulitíde okysličuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia zlepšením mikrocirkulácie okysličenej krvi exponovanú oblasť a detoxikačným efektom pomáha odvádzať z kože a podkožia metabolity. Výsledkom je spevnenie a skvalitnenie stavu kože – tento efekt využívame nielen na celulitídu ale aj proti vráskam. Pri celulitíde odporúčame použiť vazodilatačné programy a programy hojivé – stimulačné na danú oblasť. Pitný režim doplniť magnetizovanou vodou a prípadne využiť aj aplikácie na oblasť pečene na podporu detoxikácie celého organizmu.

Skúsenosti pacientov

Pravidelne používaný program Regenerácia a Celulitída. Som veľmi spokojná.

Karin Císařová, Karlovy Vary

Asi v polovici apríla 2007 som začala s liečbou celulitídy. Prvé efekty sa dostavili už po 4-6 zákrokoch, pokožka je hladšia a prehĺbenie oveľa plytšie, z čoho mám veľkú radosť, pretože vizuálny efekt je už viditeľný.

Agata K., Dąbrovy Górniczej

Aplikácia magnetoterapie na celulitídu

Na celulitídu aplikujeme vazodilatačné programy (36 – 44 Hz) a stimulačné (50 – 81 Hz) pomocou plochého aplikátora alebo solenoidu na požadovanú oblasť kože a na oblasť pečene.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Regenerácia
  • Lymská borelióza
  • Dna
  • Celulitída
  • Opuch – protiopuchový – protiedémový efekt
  • Prerušenie nervu po úraze – poranenie periférneho nervu

Magnetoterapia a celulitída

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri celulitíde? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na celulitídu.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.