Bechterev

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika Bechterevovej choroby: Bechterevova choroba je najčastejšie reumatické ochorenie postihujúce chrbticu. Program a spôsob aplikácie je určený pre pacientov od prvých príznakov až po pokročilé štádia ochorenia.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe

Pri Bechterevovej chorobe je cieľom aplikácie tlmiť bolesť a umožniť lepšiu pohybovú rehabilitáciu. Ďalej je cieľom mierniť zápalové prejavy a brzdiť progresiu ochorenia.

Skúsenosti pacientov

Mal som problémy s bedrovou chrbticou a s hemoroidmi. Po použití magnetoterapie bolesti chrbtice postupne ustúpili a hemoroidy som si vyliečil. Manželke do mesiaca ustúpili bolesti kolenného kĺbu, ale lieči sa naďalej.

Manželia Babicoví, Kojetín

Mala som problémy s krčnou chrbticou. Akýkoľvek prudší pohyb hlavou mi spôsoboval ťažkosti. Použitím magnetoterapie sa veľmi rýchlo moja zdravotná situácia začala meniť k lepšiemu, najväčšiu radosť mi robí bezbolestný pohyb hlavou.

Ladislava Martinková

Mňa a môjho manžela trápili dlhodobé bolesti krčnej chrbtice a kĺbov. Bolesť v ramene bola tak veľká, že som sa nedokázala učesať. Po šiestich mesiacoch liečby je rameno v poriadku a bolesti v chrbtici výrazne menšie.

Manželia Sousedíkovi, Zlín

Využitie magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe

Bechterevova choroba – ankylozujúca spondylitída – je špecifické chronické zápalové ochorenie chrbtice s poruchou imunity, ktoré má dlhodobý a postupne sa zhoršujúci priebeh. Bechterevova choroba vedie k výraznému obmedzeniu hybnosti a je sprevádzaná výraznou bolesťou. Bechterevova choroba postihuje prevažne sakroiliakálne skĺbenie (SI) a intervertebrálne kĺby s postupným tuhnutím až ankylózou chrbtice. Vzniká kostené premostenie intervertebrálneho priestoru (syndesmofyty).

Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Artrózy chrbtice
  • Bechterev
  • Útlak nervov (chronický)
  • Bolesti chrbtice
  • Artritídy chrbtice
  • Vyskočená platnička, útlak nervov, koreňové syndrómy (vertebrogénny algický syndróm)

Aplikácia magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe

Pre využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag je Bechterevova choroba jednou zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.
Spočiatku pri Bechterevovej chorobe aplikáciou prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými. Vhodný aplikátor vyberáme podľa lokalizácie postihnutia. Najčastejšie selenoid na malé kĺby a veľký plochý alebo lôžkový aplikátor na chrbticu.

Magnetoterapia a Bechterevova choroba – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.