Bechterev

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika Bechterevovej choroby: Bechterevova choroba je najčastejšie reumatické ochorenie postihujúce chrbticu. Program a spôsob aplikácie je určený pre pacientov od prvých príznakov až po pokročilé štádia ochorenia.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe

Pri Bechterevovej chorobe je cieľom aplikácie tlmiť bolesť a umožniť lepšiu pohybovú rehabilitáciu. Ďalej je cieľom mierniť zápalové prejavy a brzdiť progresiu ochorenia.

Skúsenosti pacientov

Mňa a môjho manžela trápili dlhodobé bolesti krčnej chrbtice a kĺbov. Bolesť v ramene bola tak veľká, že som sa nedokázala učesať. Po šiestich mesiacoch liečby je rameno v poriadku a bolesti v chrbtici výrazne menšie.

Manželia Sousedíkovi, Zlín

Mal som problémy s bedrovou chrbticou a s hemoroidmi. Po použití magnetoterapie bolesti chrbtice postupne ustúpili a hemoroidy som si vyliečil. Manželke do mesiaca ustúpili bolesti kolenného kĺbu, ale lieči sa naďalej.

Manželia Babicoví, Kojetín

Mala som problémy s krčnou chrbticou. Akýkoľvek prudší pohyb hlavou mi spôsoboval ťažkosti. Použitím magnetoterapie sa veľmi rýchlo moja zdravotná situácia začala meniť k lepšiemu, najväčšiu radosť mi robí bezbolestný pohyb hlavou.

Ladislava Martinková

Využitie magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe

Bechterevova choroba – ankylozujúca spondylitída – je špecifické chronické zápalové ochorenie chrbtice s poruchou imunity, ktoré má dlhodobý a postupne sa zhoršujúci priebeh. Bechterevova choroba vedie k výraznému obmedzeniu hybnosti a je sprevádzaná výraznou bolesťou. Bechterevova choroba postihuje prevažne sakroiliakálne skĺbenie (SI) a intervertebrálne kĺby s postupným tuhnutím až ankylózou chrbtice. Vzniká kostené premostenie intervertebrálneho priestoru (syndesmofyty).

Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Artrózy chrbtice
  • Ischias (akútny)
  • Vyskočená platnička, útlak nervov, koreňové syndrómy (vertebrogénny algický syndróm)
  • Artritídy chrbtice
  • Útlak nervov (chronický)
  • Bechterev

Aplikácia magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe

Pre využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag je Bechterevova choroba jednou zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.
Spočiatku pri Bechterevovej chorobe aplikáciou prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými. Vhodný aplikátor vyberáme podľa lokalizácie postihnutia. Najčastejšie selenoid na malé kĺby a veľký plochý alebo lôžkový aplikátor na chrbticu.

Magnetoterapia a Bechterevova choroba – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.