Bolesti po amputácii

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika bolestí po amputácii: Ide o bolesti v kýpti, ktoré niekedy vznikajú po amputácii končatiny a fantómové bolesti, ktoré sú pociťované v už odstránenej končatine.

Cieľ aplikácie magnetoterapie na bolesti po amputácii

Aplikácie magnetoterapie na bolesti po amputácii majú za cieľ zmierniť bolestivé stavy a zvýšiť šancu na odstránenie týchto bolestivých pocitov.

Skúsenosti pacientov

Biomag používam už 10 rokov na bolesti chrbta v oblasti krčnej a driekovej chrbtice. Tento prístroj používala aj manželka po amputácii nohy. Biomag odporúčam všetkým známym.

Vincet Gula, Tábor

Nakoľko mám amputované obe dolné končatiny a mával som fantómové bolesti dosť často, hlavne pri zmene počasia, aj tam mi prístroj Biomag pomohol.

Tibor Rábek, Zahor

Využitie magnetoterapie na bolesti po amputácii

Bolesti po amputácii končatiny sú bolestivé vnemy v kýpti a fantómové bolesti v tej časti tela, ktorá bola amputovaná. Bolesti po amputácii a fantómové bolesti sa vyskytujú až u jednej tretiny osôb po amputácii a sú zle liečebne ovplyvniteľné.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bolesti po amputácii
  • Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)
  • Karpálny tunel
  • Tenisový lakeť
  • Artralgia či artróza ramenného kĺbu
  • Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená), syndróm bolestivého ramena

Aplikácia magnetoterapie na bolesti po amputácii

Na bolesti po amputácii odporúčame aplikovať nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag v analgetických a vazodilatačných frekvenciách dlhodobo 2-3x denne v oblasti príslušných segmentov chrbtice a lokálne na pooperačný kýpeť solenoidom a plochým aplikátorom.

Bolesti v kýpti môžu mať príčinu v zlom cievnom zásobení, dráždení nervu a pod. Je nutné odborné interné a neurologické vyšetrenie a liečba podľa zistenej príčiny. Na bolesti v kýpti opäť aplikujeme protibolestivé frekvencie a striedame s vazodilačnými.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.