Bolesti po amputácii

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika bolestí po amputácii: Ide o bolesti v kýpti, ktoré niekedy vznikajú po amputácii končatiny a fantómové bolesti, ktoré sú pociťované v už odstránenej končatine.

Cieľ aplikácie magnetoterapie na bolesti po amputácii

Aplikácie magnetoterapie na bolesti po amputácii majú za cieľ zmierniť bolestivé stavy a zvýšiť šancu na odstránenie týchto bolestivých pocitov.

Skúsenosti pacientov

Nakoľko mám amputované obe dolné končatiny a mával som fantómové bolesti dosť často, hlavne pri zmene počasia, aj tam mi prístroj Biomag pomohol.

Tibor Rábek, Zahor

Biomag používam už 10 rokov na bolesti chrbta v oblasti krčnej a driekovej chrbtice. Tento prístroj používala aj manželka po amputácii nohy. Biomag odporúčam všetkým známym.

Vincet Gula, Tábor

Využitie magnetoterapie na bolesti po amputácii

Bolesti po amputácii končatiny sú bolestivé vnemy v kýpti a fantómové bolesti v tej časti tela, ktorá bola amputovaná. Bolesti po amputácii a fantómové bolesti sa vyskytujú až u jednej tretiny osôb po amputácii a sú zle liečebne ovplyvniteľné.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Zápaly kĺbov ruky a zápästia
  • Bolesti po amputácii
  • Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)
  • Karpálny tunel
  • Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená)
  • Artralgia či artróza ramenného kĺbu

Aplikácia magnetoterapie na bolesti po amputácii

Na bolesti po amputácii odporúčame aplikovať nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag v analgetických a vazodilatačných frekvenciách dlhodobo 2-3x denne v oblasti príslušných segmentov chrbtice a lokálne na pooperačný kýpeť solenoidom a plochým aplikátorom.

Bolesti v kýpti môžu mať príčinu v zlom cievnom zásobení, dráždení nervu a pod. Je nutné odborné interné a neurologické vyšetrenie a liečba podľa zistenej príčiny. Na bolesti v kýpti opäť aplikujeme protibolestivé frekvencie a striedame s vazodilačnými.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.