Bolesti trojklanného nervu

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika bolesti trojklanného nervu: Nervus trigeminus je zmiešaný motoricko-senzitívny nerv (tzv. trojklanný nerv), prevažujú vlákna senzitívne. Má 3 vetvy: n ophtalmicus, n maxilaris, n mandibularis. Patológie môžu byť v celom priebehu trojklanného nervu – od malých vetiev v oblasti zubov, čeľuste a maxilárnych dutín, cez sinus caveronosus a subarachnoidálny priestor až po mozgový kmeň. Príčinou bolesti trojklanného nervu môže byť útlak tumorom, úraz, ischémia nervu, zápal nervu a okolitých tkanív, infekcie (herpes zoster), autoimúnne a metabolické choroby, toxické vplyvy a i.

Neuralgia trigeminu (trojklanného nervu) vzniká postihnutím senzitívnej zložky, rozlišujeme primárnu a sekundárnu neuralgiu. Liečba primárnej neuralgie je medikamentózna a chirurgická, liečba sekundárnej neuralgie je podľa primárneho procesu + symptomatickou liečbou.

Využitie magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu

K doplnkovej a symptomatickej liečbe bolesti trojklanného nervu je vhodné využiť výnimočné vlastnosti nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie. Tlmí bolesti jednak priamym efektom na šírenie nervového vzruchu a jednak protizápalovým efektom. Aplikácia magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu je jednoduchá a je široko využiteľná (okrem útlaku nádorom). Včasné a denne opakované expozície môžu predísť prechodu do chronického stavu a zhoršeniu celkového stavu.

Skúsenosti pacientov

Prístroj Biomag som prvýkrát použil pri bolestiach hlavy s podozrením na trojklanný nerv, výsledok – bolesti ustúpili.

David Jaroslav, Nový Jičín

Manžel dlhodobo používal prístroj na poranený trojklanný nerv, ktorý mu poškodili pri zubnom zákroku. Ja som úspešne využívala po operácii menisku. Už 14 dní po operácii som chodila bez bariel.

Pani Hermanová, Karviná

Aplikácia magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu

Denne opakované programy s rozsahom 2-10 Hz k utlmeniu akútnych bolestí trojklanného nervu a v rekonvalescencii striedať s programami s rozsahom 50-81 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid a malý diskový.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bolesti zubov
  • Hypothyreóza – znížená funkcia štítnej žľazy
  • Degeneratívne ochorenie mozgu, miechy
  • Meniérov syndróm a choroba
  • Atrofia nervus opticus, šeroslepota
  • Zápal dutín – sinusitída

Magnetoterapia a bolesti trojklanného nervu – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky, ako môže pomôcť magnetoterapia na bolestí trojklanného nervu.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.