Bolesti trojklanného nervu

Editor: | 20. júna 2019
Bolesti trojklanného nervu
Obrázok: Bolesti trojklanného nervu

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Charakteristika bolesti trojklanného nervu: Nervus trigeminus je zmiešaný motoricko-senzitívny nerv (tzv. trojklanný nerv), prevažujú vlákna senzitívne. Má 3 vetvy: n ophtalmicus, n maxilaris, n mandibularis. Patológie môžu byť v celom priebehu trojklanného nervu – od malých vetiev v oblasti zubov, čeľuste a maxilárnych dutín, cez sinus caveronosus a subarachnoidálny priestor až po mozgový kmeň. Príčinou bolesti trojklanného nervu môže byť útlak tumorom, úraz, ischémia nervu, zápal nervu a okolitých tkanív, infekcie (herpes zoster), autoimúnne a metabolické choroby, toxické vplyvy a i.

Neuralgia trigeminu (trojklanného nervu) vzniká postihnutím senzitívnej zložky, rozlišujeme primárnu a sekundárnu neuralgiu. Liečba primárnej neuralgie je medikamentózna a chirurgická, liečba sekundárnej neuralgie je podľa primárneho procesu + symptomatickou liečbou.

Využitie magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu

K doplnkovej a symptomatickej liečbe bolesti trojklanného nervu je vhodné využiť výnimočné vlastnosti nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie. Tlmí bolesti jednak priamym efektom na šírenie nervového vzruchu a jednak protizápalovým efektom. Aplikácia magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu je jednoduchá a je široko využiteľná (okrem útlaku nádorom). Včasné a denne opakované expozície môžu predísť prechodu do chronického stavu a zhoršeniu celkového stavu.

Aplikácia magnetoterapie na bolesti trojklanného nervu

Denne opakované programy s rozsahom 2-10 Hz k utlmeniu akútnych bolestí trojklanného nervu a v rekonvalescencii striedať s programami s rozsahom 50-81 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid a malý diskový.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Prístroj Biomag som prvýkrát použil pri bolestiach hlavy s podozrením na trojklanný nerv, výsledok – bolesti ustúpili.

David Jaroslav, Nový Jičín

Manžel dlhodobo používal prístroj na poranený trojklanný nerv, ktorý mu poškodili pri zubnom zákroku. Ja som úspešne využívala po operácii menisku. Už 14 dní po operácii som chodila bez bariel.

Pani Hermanová, Karviná

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.