Crohnova choroba (okrem akútnej exacerbácie)

Editor: | 20. júna 2019
Crohnova choroba (okrem akútnej exacerbácie)
Obrázok: Crohnova choroba (okrem akútnej exacerbácie)

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika Crohnovej choroby: Crohnova choroba je zápalové ochorenie postihujúce tráviaci trakt v rôznych častiach od pažeráka až po konečník, ktoré má výraznú tendenciu recidivovať. Príčina Crohnovej choroby zostáva neobjasnená. Ako vyvolávajúce faktory bývajú označované traumy, infekcie, alergie, imunitné reakcie, hormonálne poruchy, neurogénne a psychogénne faktory a dedičná dispozícia. Sliznica postihnutej časti čreva je silne prekrvená, presiaknutá, s fibrínovými povlaky, polypmi a vredmi. Zápalový proces pri Crohnovej chorobe má tendenciu prenikať do okolia. K príznakom Crohnovej choroby patrí bolesť, hnačky alebo zápcha s nevoľnosťou a vracaním, krvácanie v stolici, teploty. Liečba – nedráždivá bezzbytková diéta, hormonálne a imunosupresívne lieky, antibiotiká, spazmolytiká, operačný zákrok – črevná resekcia. Recidivuje 30 až 50% chorých..

Využitie magnetoterapie pri Crohnovej chorobe

Možnosti použitia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie: Môžu sa tu pozitívne uplatniť protizápalové, imunostimulačné účinky a stimulácia hojivých procesov. Vhodnejšie je začínať s aplikáciami v kľudovom období ochorenia a to dlhodobo. Začať 2x denne po 20 minútach frekvenciami 2 – 25 Hz a po cca mesiaci prejsť na 3x denne po 30 – 45 minútach a pridať rozsah 10 – 50 Hz.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Prístroj sme použili na liečbu vredu predkolenia, bolesti ucha, tinnitusu. Vred predkolenia sa napravil, pri tinnite nedošlo k zlepšeniu, podstatné je, aby sa nepohoršil. Najlepšie výsledky sme zaznamenali v prípade problémov so zažívaním mojej ženy, dnes pohoda.

Antonín Sahula, Benešov

Prístroje a aplikátory Biomag nemusím svojim najbližším odporúčať, postupom času sa každý presvedčil osobne.Všetci si ho obľúbili kvôli jednoduchému a presnému použitiu, úspore času. V informačných brožúrach si našli ďaľšiu možnosť použitia.

Jan Šrotíř, Vyškov

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.