Ostrohy na pätách – bolesti

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika ostrohy na pätách: Ostrohy na pätách sú kostené spevnenia úponov väzov a svalov k pätnej kosti v chodidle alebo zriedkavejšie v úpone Achilovej šľachy. Bolesť v oblasti pätnej kosti vzniká preťažením úponov väzov a svalov mechanickým preťažením, zlým obutím či chybným postavením nohy. Pri pätnej ostrohe päta bolí v mieste osrtohy, ploske alebo na jej vnútornom okraji, pohyby členku nie sú obmedzené a nie sú príznaky zápalu a opuchu mimo ostrohu na päte.

Vyšetrením pomocou RTG je možné vylúčiť iné príčiny bolesti ako úraz, artrózu a i. Prevenciou je hlavne správna obuv, starostlivosť o nohy – cvičenie, masírovanie, preťahovanie nôh, prstov a korekcia chybného postavenia nôh správnymi protetickými pomôckami. U športovcov pri trvalejších bolestiach odporúčame odborné podologické vyšetrenie a následnú starostlivosť. Liečenie pri ľahších formách ostrohy na pätách – lokálna aplikácia protizápalových krémov, ortopedické pomôcky a rehabilitácie. V ťažších prípadoch aplikácia akustickej rázovej vlny. Od ožarovania mäkkým RTG žiarením sa postupne upúšťa..

Využitie magnetoterapie pri bolestiach ostrohy na pätách

Pri bolestiach ostrohy na pätách sa úspešne využíva v rámci rehabilitačnej liečby aj nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag, ktorá svojím protibolestivým, protizápalovým, protiopuchovým a hojivým efektom môže pomôcť vyriešiť ľahšie stavy ostrohy na pätách. Je dobre využiteľná aj ako následná liečba po akustickej rázovej vlne a operácii, kde urýchľuje hojenie.

Skúsenosti pacientov

Ťažko popísať všetky problémy, na ktoré prístroj používam, ale hlavne som úplne odstránil bolesti pravej päty – ostroha, bolesti lakťov a bedrových kĺbov.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Vyskúšala som magnetoterapiu na kĺby aj na zápal zubov s vynikajúcimi výsledkami. Manžel na ostrohy na pätách, bolesť ustúpila. Magnetoterapia má široké uplatnenie, cítime sa sviežejšie a máme väčšiu chuť do života.

Blanka Petrášová, Diváky

Biomag používam na pätnú ostrohu, v súčasnej dobe ťažkosti miznú.

Martin Król, Praha

Aplikácia magnetoterapie pri bolestiach ostrohy na pätách

Pri ostrohe na pätách v akútnom štádiu aplikujeme protibolestivé nízke frekvencie 4 – 10 Hz a na doliečenie a prevenciu frekvencie 10 – 50 Hz najlepšie pomocou solenoidov.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Operácia bedrového kĺbu (i endoprotéza), umelý kĺb – TEP
  • Vredy – hojenie chronických arteriálnych a žilových vredov
  • Ischemická choroba dolných končatín (poruchy prekrvenia)
  • Ostrohy na pätách – bolesti
  • Artróza kolena
  • Kŕčové žily

Magnetoterapia a ostrohy na pätách – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri ostrohách na pätách? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ostrohách na pätách.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.