Vysoký krvný tlak (hypertenzia)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika vysokého krvného tlaku ( hypertenzie ): Vysoký krvný tlak (hypertenzia) je civilizačná choroba, ktorá sa podieľa na rozvoji celého radu ďalších zdravotných ťažkostí. Príčinou vysokého krvného tlaku je kombinácia rôznych vnútorných a vonkajších vplyvov. V Českej republike je okolo 1 milióna hypertonikov.

Primárne vysoký krvný tlak (hypertenzia) postihuje 90-95 % všetkých hypertonikov a nie sú jasné jej príčiny – hovoríme o multifaktoriálnych príčinách. Je u nej genetická predispozícia (u 70 % osôb) a ďalšie rizikové faktory ako pohlavie, nadmerný príjem soli, tučných a nezdravých jedál, fajčenie, nedostatok pohybu, obezita a stres.

Sekundárne vysoký krvný tlak (hypertenzia) postihuje zvyčajne jedinca mladšieho veku (5-10 % hypetronikov), príčiny sú známe – bývajú to predovšetkým ochorenia obličiek, ochorenia nadobličiek, hormonálne poruchy, tehotenstvo a i. Vysoký krvný tlak (hypertenzia) vedie k rýchlejšiemu rozvoju aterosklerózy, k rozvoju infarktu myokardu, cievnej mozgovej príhode, zlyhaniu srdca a poškodeniu obličiek.

Liečba hypertenzie záleží na type a príčine. Volíme konzervatívnu a farmakologickú liečbu. Dôležitá je zmena stravovacích návykov, abstinencia alkoholu a fajčenia, dostatok pohybu a pri obezite aj zníženie telesnej hmotnosti, ďalej podľa indikácií farmakologická liečba základného ochorenia. V prevencii vysokého krvného tlaku (hypertenzia) sa uplatní pravidelný pohyb, aeróbne cvičenie, pravidelná chôdza.

Využitie magnetoterapie pri vysokom krvnom tlaku (hypertenzia)

Pri vysokom krvnom tlaku (hypertenzii) môže byť súčasťou komplexnej starostlivosti aj aplikácia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag, kde sa využíva hlavne vazodilatačný efekt a celkovo hojivý regeneračný efekt. Celková harmonizácia obehového systému po aplikáciách magnetoterapie pomáha znížiť vysoký krvný tlak.

Skúsenosti pacientov

Trpela som radom problémov ako syndrómom karpálneho tunela, záchvatom migrény, bolesťami hlavy, vysokým krvným tlakom, hyperfunkciou štítnej žľazy. Po liečbe magnetoterapiou sa zdravotný stav upravil.

Marie Miková, Znojmo

Pulzový magnet používam viac ako rok a som s ním veľmi spokojný. Používam ho na boľavé kríže, stŕpnuté ruky, zníženie tlaku, na bolesti brucha. Odkedy mám prístroj, nechodím na obstreky.

Rudolf Zubrík, Podolie

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Aplikácia magnetoterapie pri vysokom krvnom tlaku (hypertenzia)

Pri vysokom krvnom tlaku (hypertenzii) aplikujeme programy vo frekvenčnom rozsahu 2 – 25 Hz, kde sa prejaví ako spazmolytický, tak vazodilatačný a hojivý efekt. Odporúčame na cca 2 týždne najskôr aplikácie na dolné končatiny k adaptácii obehu na zmeny a potom na plochu chrbta alebo hrudníka plochým aplikátorom.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bolesti vystreľujúce z oblasti hrudnej chrbtice
  • Vysoký krvný tlak (hypertenzia)
  • Zápal priedušiek (Bronchitída)
  • Ischemická choroba srdca
  • Astma

Magnetoterapia a vysoký krvný tlak (hypertenzia) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri vysokom krvnom tlaku (hypertenzii)? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri vysokom krvnom tlaku (hypertenzii).

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.