Hojenie kože po rakovine

Editor: | 6. decembra 2018

Hojenie kože po rakovine bolo riešené za asistencie pulznej magnetoterapie v prípadovej štúdii z roku 2011, kedy sa pacient zotavoval po operácii príušnej slinnej žľazy.

Pacientovi bola diagnostikovaná rakovina príušnej slinnej žľazy, bol operovaný a prekonal rádioterapiu v auguste roku 2007. Tvár sa mu však po operácii nevyhojila a zostala 3,5 roka rovnaká, viď obrázok vľavo dole. Na konci apríla 2011 začal na tvár aplikovať pulzové elektromagnetické pole. Snímka vpravo dole zachytáva jeho tvár po 2 týždňoch a 5 aplikáciách nízkofrekvenčného pulzového magnetického poľa.

Urýchlené hojenie je dané tým, že pulzná magnetoterapia výrazne zvyšuje proliferáciu a migráciu a čím rýchlejšia je migrácia, tým menej vzniká jaziev. Táto terapia tiež napomáha fosforylácii VEGFR-2, teda aktivácii VEGF (vaskulárny endoteliálny rastový faktor), ktorý okrem iného pôsobí protiapopticky, čo znamená, že pulzové magnetické pole pôsobí proti naprogramovanej bunkovej smrti v genóme a spomaľuje teda starnutie buniek.

Pacientovho tvár sa pri pravidelnej aplikácii pulzového elektromagnetického poľa zlepšila. Táto liečba tak vďaka schopnosti zrýchliť hojenie poranenej kože predstavuje vhodnú voľbu nielen pre pacientov s pooperačnými poraneniami.

Kontaktujte nás pomocou nižšie uvedeného formulára a overte si sami liečebný efekt patentovanej 3D pulznej magnetoterapie Biomag.

Naši poradcovia sa s Vami spoja, ako najskôr to bude možné, a navrhnú ideálne riešenie priamo pre Vás.

Súvisiace diagnóza: Pooperačné stavy

Zistite viac o magnetoterapiu: Princíp pulznej magnetoterapie (PEMF)