Liečba artrózy je najčastejšou témou klinických štúdií

Editor: | 6. decembra 2018

Liečba artrózy je najčastejšou témou klinických štúdií súvisiacich s nízkofrekvenčnou pulznou magnetoterapiou. O to hodnotnejšia je nemecká práca H. Giersa, ktorá zhrnula význam pulznej magnetoterapie na základe výsledkov mnohých klinických štúdií posledných rokov.

Táto systematická revízia prekvapivo zistila, že pulzná magnetoterapia sa najčastejšie aplikuje práve na osteoartrózy a športové zranenia. Zároveň poukázala na úctyhodné výsledky liečby pomocou pulznej magnetoterapie.

Podľa zistení H. Giersa klinické štúdie potvrdzujú výraznú, až 87% úspešnosť liečby týchto diagnóz.

Experimentálne štúdie na ľudských chondrocytoch, čo sú bunky nachádzajúce sa v zdravých chrupavkách a teda aj v medzistavcových platničkách, navyše preukázali ich lepší rast a obnovu vplyvom pulzového magnetického poľa.

Zdroj: Gierse, H. (2003) Aktueller Stand der Pulsierenden Signal Therapie zur Behandlung der Arthrose. / Current status of Pulsed Signal Therapy in the treatment of arthrosis. Deutsche Zeitschrift fuer Sportmedizin. 54 (6), 212–214.

Súčasné postavenie pulznej magnetickej terapie v liečbe artrózy / Aktueller Stand der Pulsierenden Signal Therapie zur Behandlung der Arthrose
 
http://www.zeitschrift-sportmedizin.de/fileadmin/content/archiv2003/heft06/Gierse.pdf
 

Kontaktujte nás pomocou nižšie uvedeného formulára a overte si sami liečebný efekt patentovanej 3D pulznej magnetoterapie Biomag.

Naši poradcovia sa s Vami spoja, ako to najskôr bude možné, a navrhnú ideálne riešenie priamo pre Vás.

Súvisiace diagnóza: Artrózy chrbtice

Zistite viac o magnetoterapiu: Princíp pulznej magnetoterapie (PEMF)