Patentovaná 3D magnetoterapia

MDR CERTIFIED

Vyskúšajte zadarmo

Podporná liečba ramena

Podporná liečba ramena pomocou pulznej magnetoterapie bola testovaná na skupine 66 pacientov, ktorí museli nakoniec podstúpiť operáciu roztrhnutia rotátorovej manžety v dôsledku nadmerného preťažovania ramenného kĺbu. Výsledky tejto trojročnej štúdie boli uverejnené v roku 2015 (Osti a kol.).

Pulzná magnetoterapia bola zvolená pre túto pooperačnú liečbu vzhľadom na jej známe účinky. Cieľom bolo znížiť lokálny zápal a pooperačný opuch kĺbu, skrátiť čas rekonvalescencie a predovšetkým poskytnúť úľavu od bolesti.

Celkovo 32 pacientov dostávalo túto liečbu 8 hodín denne počas 6 týždňov. Zvyšných 34 pacientov podstúpilo fiktívnu pulznú magnetoterapiu a slúžili ako kontrolná skupina. Účinnosť liečby sa hodnotila po 3 mesiacoch a potom po 2 rokoch.

Výsledky tejto štúdie potvrdili protizápalové a analgetické účinky pulzných magnetických polí.

Terapia pulzným magnetom preto zmierňuje pooperačnú bolesť a stuhnutosť ramena a významne tak prispieva k rehabilitácii preťažených svalov v ramennom kĺbe, súvisiacich zranení a sprievodných zápalov.

Zdroj: Osti, L. et al. (2015) Pulzné elektromagnetické polia po operácii rotátorovej manžety: randomizovaná, kontrolovaná štúdia. Ortopédia. [Online] 38 (3), e223-e228.

Pulzné elektromagnetické polia po operácii rotátorovej manžety: randomizovaná, kontrolovaná štúdia

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25760511

Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára a sami si overte liečebný účinok patentovanej pulznej magnetoterapie Biomag 3D.

Naši konzultanti sa s vami čo najskôr skontaktujú a navrhnú vám ideálne riešenie.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.