Patentovaná 3D magnetoterapia

MDR CERTIFIED

Vyskúšajte zadarmo

Poškodený sedací nerv a terapeutická kombinácia

Poškodený sedací nerv a terapeutická kombinácia plávanie s pulznou magnetoterapiou na zvieracom modeli. V roku 2014 uskutočnil tím E. Kavlaka klinickú štúdiu tejto liečby a porovnal ju s kontrolnou skupinou.

Vzhľadom na silné bolesti, ktoré sprevádzajú ischias, sa v nedávnej štúdii hodnotila aj možnosť zvýšenia terapeutického účinku nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie iná rehabilitačná metóda.

Kombinovaný účinok pulzného magnetického poľa s frekvenciou 2 Hz a výkonom 0,3 mT (jedna hodina denne, 5 dní počas 4 týždňov) a terapeutického plávania na poškodený sedací nerv sa porovnával s kontrolnou skupinou.

Na základe výsledkov sa zistilo, že v skupine, ktorá kombinovala pulznú magnetickú terapiu s plávaním počas štyroch týždňov, táto kombinovaná liečba pozitívne prispela k regenerácii nervu po prvom týždni, pričom regenerácia poškodeného sedacieho nervu sa výrazne zlepšila počas celej liečby. Štyri týždne však nestačili na úplné zotavenie, preto sa odporúča pokračovať v liečbe.

Zdroj: Kavlak, E. et al. (2014) Účinky pulzného elektromagnetického poľa a plaveckého cvičenia na potkany s experimentálnym poškodením sedacieho nervu. Journal of Physical Therapy Science. [Online] 26 (9), 1355-1361.

Účinky pulzného elektromagnetického poľa a plaveckého cvičenia na potkany s experimentálnym poškodením sedacieho nervu

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25276015

Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára a sami si overte liečebný účinok patentovanej pulznej magnetoterapie Biomag 3D.

Naši konzultanti sa s vami čo najskôr skontaktujú a navrhnú vám ideálne riešenie.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.