Poškodený sedací nerv a terapeutická kombinácia

Editor: | 6. decembra 2018

Poškodený sedací nerv a terapeutická kombinácia plávania s pulznou magnetoterapiou na zvieracom modeli. V roku 2014 tím E. Kavlaka uskutočnil klinickú štúdiu práve týmto spôsobom terapie a porovnával ju s kontrolnou skupinou.

Vzhľadom k úporným bolestiam, ktoré ischias sprevádzajú, posudzovala nedávna štúdia aj možnosť posilniť terapeutický efekt nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie o ďalšie rehabilitačné metódy.

Kombinovaný účinok pulzového magnetického poľa s frekvenciou 2 Hz a výkonom 0,3 mT (hodinu denne, 5 dní počas 4 týždňov) a terapeutického plávania na poškodený sedací nerv bol porovnaný s kontrolnou skupinou.

Na základe výsledkov bolo zistené, že práve u skupiny, ktorá kombinovala pulznú magnetickú terapiu s plávaním po dobu štyroch týždňov, prispel tento kombinovaný spôsob liečby pozitívne k regenerácii nervu hneď po prvom týždni a zároveň po celú dobu liečby bola regenerácia poškodeného sedacieho nervu výrazne posilňovaná. Na úplnú regeneráciu však štyri týždne neboli dostatočné, odporúča sa teda pokračovať v liečbe.

Zdroj: Kavlak, E. et al. (2014) Effects of pulsed electromagnetic field and swimming exercise on rats with experimental sciatic nerve injury. Journal of Physical Therapy Science. [Online] 26 (9), 1355–1361.

Účinky pulzového elektromagnetického poľa a plaveckých cvičení na krysy s experimentálnym poranením sedacieho nervu / Effects of pulsed electromagnetic field and swimming exercise on rats with experimental sciatic nerve injury

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25276015

Kontaktujte nás pomocou nižšie uvedeného formulára a overte si sami liečebný efekt patentovanej 3D pulznej magnetoterapie Biomag.

Naši poradcovia sa s Vami spoja, ako to najskôr bude možné, a navrhnú ideálne riešenie priamo pre Vás.

Súvisiace diagnóza: Ischias (akútny)

Zistite viac o magnetoterapiu: Princíp pulznej magnetoterapie (PEMF)