Patentovaná 3D magnetoterapia

MDR CERTIFIED

Vyskúšajte zadarmo

Úľava od bolesti s rôznymi dávkami

V klinickej štúdii s využitím funkčnej magnetickej rezonancie sa skúmalo zmiernenie bolesti pomocou rôznych dávok pulznej magnetoterapie. Na vyvolanie akútnej tepelnej bolesti u 47 dobrovoľníkov boli okrem rôznych výkonov použité aj frekvencie 9, 5, 3 a 1 Hz.

Na základe výsledkov predchádzajúcich štúdií sa skúmali zmeny v hipokampe, ipsilaterálnej insule a prednej cingulárnej kôre, keďže v týchto centrálnych mozgových štruktúrach sa preukázal účinok pulznej magnetoterapie na spracovanie bolesti a stratu vnímania bolesti.

Špecifická intenzita aplikovaného pulzného magnetického poľa sa tu prejavila proporcionálnou zmenou aktivity BOLD.Zmena tejto aktivity sa zaznamenala metódou BOLD fMRI alebo funkčnou magnetickou rezonanciou závislou od hladiny kyslíka v krvi.

Zjednodušene povedané, účinok pulznej magnetoterapie sa skúmal zobrazením a porovnaním hodnôt okysličenia krvi v uvedených aktívnych oblastiach mozgu.

Výsledky potvrdili, že reakcia organizmu na bolesť, t. j. zníženie vnímania bolesti, je úmerná intenzite pulznej magnetoterapie.

Zdroj.Obertson, J. A. et al. (2010) Dôkaz o účinku pulzných magnetických polí na spracovanie bolesti v závislosti od dávky. Neuroscience Letters. [Online] 482 (2), 160-162.

Dôkaz o účinku pulzného magnetického poľa na spracovanie bolesti v závislosti od dávky

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20643187

Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára a sami si overte liečebný účinok patentovanej pulznej magnetoterapie Biomag 3D.

Naši konzultanti sa s vami čo najskôr skontaktujú a navrhnú vám ideálne riešenie.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.