Účinnosť 3D pulznej terapie BIOMAG pri liečbe artrózy kolenného kĺbu

Editor: | 6. decembra 2018

Na Sienskej univerzite bola účinnosť 3D pulznej terapie BIOMAG pri liečbe artrózy kolenného kĺbu podrobená v minulom roku (Battisti et al., 2016) úplnému skúmaniu. Predovšetkým boli preverené terapeutické účinky jej nízkofrekvenčného variabilného poľa a zároveň boli porovnané s ELF terapiou (vyznačuje sa extrémne nízkou frekvenciou), tak i s hudobno modulovaným magnetickým poľom terapie TAMMEF. Štúdie sa zúčastnilo celkom 40 pacientov vo veku od 59 do 76 rokov a autormi ostro sledovanou neznámou bola práve najvhodnejšia kombinácia frekvencie, intenzity a tvaru vĺn pulzového magnetického poľa, teda kľúčový kód predstavujúci optimálnu voľbu na dané zdravotné ťažkosti.   

Výsledky, ktoré prinieslo hľadanie „sienského kódu“, prekonali očakávania. Potvrdili hneď niekoľko predpokladov. V prvom rade možno na základe potvrdených mechanizmov pôsobenia pulzových magnetických polí zaručiť analgetický účinok a vyvrátiť placebo efekt. Nielen, že dochádza k inhibícii zápalových procesov, ale pretrvávajúci útlm bolesti aj niekoľko dní po posledných terapiách dostatočne dokazuje, ako už upozorňovali skoršie in vitro štúdie a štúdie na zvieracích modeloch, že pulzná magnetická terapia tiež chráni kĺbové chrupavky zvýšením bunkovej diferenciácie chondrocytov a stimuláciou syntézy bielkovín.

Najpodstatnejším odkazom tejto štúdie a jej hľadaní vhodného kódu pulzového magnetického poľa, nakoniec ale predsa len zostávajú nové možnosti výskumu. Aj práve vďaka 3D pulznej terapii Biomag, ktorá dokázala oproti ostatným testovaným pulzným magnetickým terapiám znížiť u pacientov subjektívny pocit bolesti už po prvom týždni, teraz už vieme, že klinické a terapeutické účinky nízkofrekvenčných pulzových magnetických polí s časovo premenlivými parametrami frekvencie, intenzity i tvaru vĺn, môžu poskytnúť oveľa rýchlejšie a účinnejšie útlm bolesti pri liečbe artrózy kolenného kĺbu, než sa predtým predpokladalo. Takže už je len otázkou času, kedy budúce klinické štúdie odhalia úplný potenciál tejto terapie.

Zdroj: Battisti, E. et al. (2016) Efficacia di un campo magnetico a bassa frequenza ed alta intensità (BIOMAG) nel trattamento del dolore e nella riabilitazione della gonartrosi. Faculty of Medical Sciences, Surgical Sciences and Neurosciences, University of Siena, Siena.

Účinnosť nízkofrekvenčného magnetického poľa s vysokou intenzitou (BIOMAG) na tlmenie bolesti a pri rehabilitácii artrózy kolenného kĺbu / Efficacia di un campo magnetico a bassa frequenza ed alta intensità (BIOMAG) nel trattamento del dolore e nella riabilitazione della gonartrosi

Kontaktujte nás pomocou nižšie uvedeného formulára a overte si sami liečebný efekt patentovanej 3D pulznej magnetoterapie Biomag.

Naši poradcovia sa s Vami spoja, ako najskôr to bude možné, a navrhnú ideálne riešenie priamo pre Vás.

Súvisiace diagnóza: Artrózy kĺbov

Zistite viac o magnetoterapiu: Princíp pulznej magnetoterapie (PEMF)