Patentovaná 3D magnetoterapia

MDR CERTIFIED

Vyskúšajte zadarmo

Účinnosť pulznej terapie BIOMAG 3D pri liečbe artritídy kolena

Na univerzite v Siene bola minulý rok kompletne preskúmaná účinnosť 3D pulznej terapie BIOMAG pri liečbe artritídy kolena (Battisti a kol., 2016). Skúmali sa najmä terapeutické účinky jeho nízkofrekvenčného premenlivého poľa a porovnávali sa s terapiou ELF (charakterizovanou extrémne nízkou frekvenciou) a hudobne modulovaným magnetickým poľom terapie TAMMEF.

Na štúdii sa zúčastnilo celkovo 40 pacientov vo veku 59 až 76 rokov a kľúčovou neznámou autorov bola najvhodnejšia kombinácia frekvencie, intenzity a tvaru vlny pulzného magnetického poľa, t. j. kľúčový kód predstavujúci optimálnu voľbu pre daný zdravotný problém.

Výsledky vyhľadávania „Sienského kódu“ prekonali očakávania. Potvrdili niekoľko predpokladov. Predovšetkým na základe potvrdených mechanizmov účinku pulzných magnetických polí možno zaručiť analgetický účinok a vyvrátiť placebo efekt. Nielenže sa potláča zápalový proces, ale pretrvávajúca úľava od bolesti aj niekoľko dní po poslednom ošetrení je dostatočným dôkazom, na ktorý poukázali predchádzajúce štúdie in vitro a štúdie na zvieracích modeloch, že pulzná magnetická terapia chráni kĺbovú chrupavku aj tým, že zvyšuje diferenciáciu chondrocytov a stimuluje syntézu proteínov.

Najdôležitejším odkazom tejto štúdie a jej hľadania vhodného kódu pulzného magnetického poľa však nakoniec zostávajú nové možnosti výskumu. A vďaka 3D pulzná terapia Biomagktoré dokázala znížiť subjektívny pocit bolesti u pacientov po prvom týždni v porovnaní s inými testovanými pulznými magnetickými terapiamiteraz vieme, že klinické a terapeutické účinky nízkofrekvenčných pulzných magnetických polí s časovo premenlivými parametrami frekvencie, intenzity a tvaru vlny môžu poskytnúť oveľa rýchlejšiu a účinnejšiu úľavu od bolesti pri liečbe artritídy kolenaako sa pôvodne predpokladalo. Je teda len otázkou času, kedy budúce klinické skúšky odhalia celý potenciál tejto terapie.

Zdroj: Battisti, E. a kol. (2016) Účinnosť magnetickej kamery s nízkou frekvenciou a vysokou intenzitou (BIOMAG) pri liečbe únavy a zlepšovaní stavu gonartrózy. Fakulta lekárskych vied, chirurgické vedy a neurovedy, Univerzita v Siene, Siena.

Účinnosť nízkofrekvenčného magnetického poľa s vysokou intenzitou (BIOMAG) na kontrolu bolesti a rehabilitáciu artrózy kolena / Efficacia di un campo magnetico a bassa frequenza ed alta intensità (BIOMAG) nel trattamento del dolore e nella riabilitazione della gonartrosi

Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára a presvedčte sa o liečebnom účinku patentovanej 3D pulznej terapie Biomag.

Naši konzultanti sa s vami čo najskôr skontaktujú a navrhnú vám ideálne riešenie.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.