Patentovaná 3D magnetoterapia

MDR CERTIFIED

Vyskúšajte zadarmo

Účinok pulznej elektromagnetickej terapie na rôzne chronické nešpecifické bolesti chrbta

Účinok pulznej elektromagnetickej terapie s frekvenciou 50 Hz a intenzitou 2 mT na rôzne chronické nešpecifické bolesti chrbta sa hodnotil v porovnaní s inými konvenčnými neinvazívnymi spôsobmi liečby v randomizovanej kontrolovanej štúdii na Káhirskej univerzite v roku 2018.

Pulzná elektromagnetická terapia bola predmetom ďalšieho výskumu vzhľadom na nedostatok klinických dôkazov v tejto oblasti. Z 50 pacientov bola polovica náhodne zaradená do experimentálnej skupiny a druhá do kontrolnej skupiny. Všetci pacienti podstúpili konvenčnú terapiu v priebehu 4 týždňov, ale iba experimentálna skupina absolvovala funkčnú pulznú magnetickú terapiu v celkovom počte 12 sedení.

Výsledky ukázali významné rozdiely medzi oboma skupinami vo všetkých meraných výsledkoch. V experimentálnej skupine, ktorá sa podrobila aplikácii pulzného magnetického poľa, sa pozorovala lepšia úľava od bolesti a lepšia celková funkčnosť chrbta. Presnejšie, v porovnaní s kontrolnou skupinou dosiahli pacienti v experimentálnej skupine väčšiu flexibilitu chrbtice.

Výsledky tejto štúdie preto naznačujú, že aplikácia pulzných magnetických polí predstavuje jedinečnú alternatívnu doplnkovú liečbu bolesti chrbta vďaka jej analgetickým a liečebným účinkom. Podľa autorov pridanie pulznej magnetoterapie ku konvenčnej fyzikálnej terapii u pacientov s nešpecifickými bolesťami chrbta vedie k oveľa účinnejšej úľave od bolesti a lepšej funkčnosti chrbta, a to aj v prípadoch s nešpecifikovanými príčinami bolesti chrbtice.

Zdroj: Elshiwi, A. M., Hamada, H. A., Mosaad, D., Ragab, I. M., Koura, G. M., & Alrawaili, S. M. (2018). Účinok pulzného elektromagnetického poľa na pacientov s nešpecifickou bolesťou chrbta: Randomizovaná kontrolovaná štúdia. Brazilian Journal of Physical Therapy.

Účinok pulzného elektromagnetického poľa na pacientov s nešpecifickou bolesťou chrbta: randomizovaná kontrolovaná štúdia

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30177406

Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára a sami si overte liečebný účinok patentovanej pulznej magnetoterapie Biomag 3D.

Naši konzultanti sa s vami čo najskôr skontaktujú a navrhnú vám ideálne riešenie.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.