Patentovaná 3D magnetoterapia

MDR CERTIFIED

Vyskúšajte zadarmo

Hodnotenie účinku liečby pretrvávajúcej neuropatickej bolesti

Hodnotenie účinku liečby pretrvávajúcej neuropatickej bolesti pomocou deviatich hodinových aplikácií pulzného magnetického poľa s frekvenciou 30 Hz a intenzitou 2 mT pripravila štúdia (Weintraub a kol., 2004), ktorej sa zúčastnilo 24 pacientov.

V tomto prípade sa účinnosť pulznej magnetoterapie určila na základe bilancie skóre bolesti u každého pacienta pred a po celkovej terapii a tiež po 30 dňoch terapie.

Viac ako 67 % pacientov zaznamenalo výrazné zlepšenie po absolvovaní všetkých deviatich aplikácií. Výsledky potvrdili úľavu od bolesti u viac ako 50 % pacientov, pričom po ukončení terapie došlo k zlepšeniu o minimálne 20 % a 30 dní po ukončení terapie k zlepšeniu o 39 %.

V štúdii sa tiež zistilo, že najlepší analgetický účinok pulznej magnetickej terapie na neuropatickú bolesť sa pozoroval u pacientov, ktorí mali rozsiahlejšie príznaky neuropatickej bolesti.

Ak majú pacienti príliš mierne príznaky, účinok pulzného magnetického poľa s frekvenciou 30 Hz a 2 mT sa nemusí prejaviť.

Pulzná magnetoterapia je preto veľmi účinná pri liečbe rozsiahlejšej pretrvávajúcej neuropatickej bolesti.

Zdroj: Weintraub, M. & Cole, S. (2004) Terapia pulzným magnetickým poľom pri refraktérnej neuropatickej bolesti sekundárnej k periférnej neuropatii: elektrodiagnostické parametre – pilotná štúdia. Neurorehabilitation And Neural Repair, 18(1), 42-46.

Pulzní magnetická terapie pri neustávajúcej neuropatickej bolesti spojenej s periférnou neuropatiou – pilotní studie / Pulsed magnetic field therapy in refractory neuropathic pain secondary to peripheral neuropathy: Electrodiagnostic parameters – pilot study

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15035963

Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára a sami si overte liečebný účinok patentovanej pulznej magnetoterapie Biomag 3D.

Naši konzultanti sa s vami čo najskôr skontaktujú a navrhnú vám ideálne riešenie.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.